Dažnai užduodami klausimai

Su dokumentais ar be?

Kačiuko kilmės dokumentas dažniausiai kainuoja apie 10 eurų, būtent tokią sumą galite "sutaupyti" pirkdami kačiuką be dokumentų :) Kilmės dokumentas - tai ne tik poperėlis, bet jis įrodo, kad kačiukas tikrai yra būtent tos veilės (o ne tik panašus į veislinį), kačiuko tėvai yra kruopščiai atrinkti pagal išvaizdą, sveikatą, charakterį (katės dalyvauja parodose kur labai žiūrima į jų temperamentą, elgesį, išvaizdą). Veislynuose kačiukai yra socializuojami, skiepijami ir į naujus namus iškeliauja jau sterilizuoti/kastruoti, su sutartimi. Nusipirkę gyvūną su kilmės dokumentais gaunate "garantiją" ir veisėjas stengiasi atsakyti/padėti Jums visais klausimais.

Nuo kokio amžiaus galima įsigyti kačiuką?

Iki 3 mėnesių kačiukai dar gauna mamos pieno, jie mokosi gyvenimo įgudžių ir vyksta socializacija, vadinasi kačiukas į naujus namus gali keliauti nuo 3,5 - 4 mėnesių amžiaus. Visi veislyno kačiukai yra spiepijami, skiepą nuo pasiutligės galima daryti tik sulaukus 3 mėnesių, po skiepo privalomas 21 dienos karantinas. Jei kačiukas parduodamas ne veisimui, jis į naujus namus iškeliauja jau po kastracijos/sterilizacijos. Berniukus kastruoti galima nuo 3 mėnesių, mergaites nuo 4 mėnesių.

Katytė ar katinėlis?

Katinėliai paprastai būna didesni, stambesni už katytes, taip pat jie labiau prieraišūs ir draugiškesni. Katytės labiau savarankiškos ir nepriklausomos, daugiau dėmesio skiria švarai. Rytų katėms labai reikalingas bendravimas, jos nemėgsta vienatvės, todėl geriausia auginti/įsigyti kelias šios veislės kates. Idealu jei šeimoje auga porelė - katytė ir katinėlis.